Vienas iš neįprastų medaus stebuklų yra jo gebėjimas kovoti su pagiriomis

,

Pagirios nėra įdomios ir gali sugadinti visą dieną. Vienas iš neįprastų medaus stebuklų yra jo gebėjimas kovoti su pagiriomis. Siaubingas pagirių galvos skausmas atsiranda dėl jūsų kepenų nesugebėjimo apdoroti viso jūsų alkoholio.
Vartojant maisto produktus, kuriuose yra natūralios fruktozės, pagreitėja alkoholio oksidacijos procesas. Dėl to jūsų organizmas gali greičiau išplauti toksinus. Nors medus gali padėti išgyventi lengviau pagirias, vis tiek reikia gerti saikingai!

Ar nusivylėte sausomis pleiskanomis ant galvos odos?

,
medus nuo pleiskanu

Ar nusivylėte sausomis pleiskanomis ant galvos odos? Jau bandėte keletą šampūnų, kuriuos rekomenduoja dermotologai nuo pleiskanų?

Gera žinia – paprastas medus gali būti jūsų gydytojas, kurio ieškote.

Neseniai atliktas tyrimas tai įrodė .  Naudokite praskiesta vandeniu, tepkite ant galvos odos ir palikite kelias valandas. Darykite tai kasdien, ir jūsų galvos oda atsigaus.

Tiesą sakant, jūs galite tą patį medaus tirpalą, naudoti net jei neturite pleiskanų. Jis veikia kaip natūralus drėkiklis, kad jūsų plaukai būtų minkšti ir blizgūs. Taigi, nedvejodami ištepkite plaukus su natūraliu medumi ir didžiuokitės savo garbanomis ir blizgiais plaukais. Tai  taip gražu ir veiksminga, kaip niekada.

Kodėl kiekviena galėtų plauti savo veidą medumi…

,
medaus kauke

Visų pirma, jums gali būti įdomu, kodėl kiekviena galėtų plauti savo veidą medumi..
Medus pasižymi antibakterinėmis, probiotinėmis ir gydomosiomis savybėmis ir yra itin maitinamas ir drėkinamas. Jei turite kokių nors odos priežiūros negalavimų – nuo egzemų iki spuogų, medus gali padėti juos išgydyti, taip pat ir mažas žaizdas. Tačiau yra įvairių medaus rūšių, priklausomai nuo to, kokių gėlių bites maitina. 


Nesvarbu, kokį medų jūs naudojate savo odai – jis turi būti neapdorotas ir nefiltruotas.

Apie bites

,
 • Bitės gyvuoja jau milijonus metų.
 • Tai vienintelis vabzdys, kurio gaminamas maistas yra tinkamas vartoti žmogui.
 • Bitės sparnais mosuoja neįtikėtinai greitai, apie 200 kartų per sekundę, kas daro jas išskirtinėmis dėl skleidžiamo ”bzz” garso. Bitė gali skristi apie 9 km nenutūpdama ir apie 20km/val. greičiu.
 • Viena bitė darbininkė gali pagaminti nuo 1 iki 12 arbatinių šaukštelių medaus per savo gyvavimo laikotarpį.
 • Viena bitė, vieno išskridimo metu, gali aplankyti iki 100 žiedų.
 • Bitės smegenys yra ovalo formos ir tik apie sezamo sėklos dydžio, tačiau ji turi nepaprastą gebėjimą mokytis ir įsiminti tam tikrus dalykus, sugeba atlikti sudėtingus skaičiavimus apie nuskristą atstumą ir surinktą nektaro kiekį.
 • Bičių motinėlė gali išgyventi apie 5 metus. Vasarą ji padeda apie 2500 kiaušinėlių per dieną.
 • Kiekviena bičių šeima turi išskirtinį kvapą savo šeimos narių atpažinimui.
 • Bitės viena su kita bendrauja tam tikrų judesių, vadinamojo ,,šokio” dėka.
 • Bitės skridimo atstumas nuo avilio yra apie 3 km. Bado metu gali siekti iki 5 km.
 • Tam, kad avilyje būtų apie 70 kg medaus, prilyginama 13 kartų kelionei iki mėnulio ir atgal.
 • Bičių motinėlė perų dėjimo periodu yra maitinama bičių kas 20-30 minučių.
 • Bitės turi 170 uodžiamųjų receptorių, kai tuo tarpu musė turi tik 62, o uodas 79. Dėka tokios išskirtinės uoslės, bitės atpažįsta savo bičių kolonijos šeimos siunčiamus signalus, uoslė padeda bendrauti, ieškant maisto.Bičių uoslė tokia jautri, jog jos sugeba atskirti šimtus gėlių rušių ir žino, kuriose iš jų yra žiedadulkės ar nektaras keliolikos metrų atstumo.

Viržių medus

,

VIRŽIŲ MEDUS

Tamsiai geltonas su rusvu arba rausvoku atspalviu, stipraus, bet malonaus viržių žiedų kvapo, kartoko skonio. Labai tirštas, ilgai kristalizuojasi ir tampa minkštas. Turi daug baltymų.  Naudojamas inkstų, šlapimo pūslės, prostatos ligoms gydyti.

Vaismedžių medus

,

VAISMEDŽIŲ MEDUS

Kol šviežias yra beveik permatomas su geltonai žalsvu atspalviu, o kai susikristalizuoja, tampa šviesiai geltonas. Susikristalizavęs smulkiais kristaliukais dar pašviesėja. Būdingas malonus aromatas, kartais itin jaučiamas obels žiedų kvapas, saldus skonis.

Rapsų medus

,

RAPSŲ MEDUS

Baltas arba šviesiai gelsvas, o susikristalizavęs tampa beveik baltas ir iš pažiūros primena taukus. Jis yra silpno švelnaus, vos juntamo kvapo, kartoko skonio. Labai greitai susicukruoja. Jame mažiau mineralinių medžiagų, todėl menkiau vertinamas. Vartojamas padidėjusiam skrandžio rūgštingumui mažinti.

Pievų augalų medus

,

PIEVŲ AUGALŲ MEDUS

Surinktas iš įvairių augalų žiedų, geltonai auksinės arba gelsvai rusvos spalvos, būdingas malonus bei lengvas skonis ir kvapas. Turi daug aromatinių medžiagų, B ir C grupės vitaminų. Gydo peršalimo ligas, stiprina organizmą.

Lipčiaus medus

,

LIPČIAUS MEDUS

Surinktas iš amarų išskyrų arba medžių išskyrų. Jame daugiau dekstrinų, mineralinių medžiagų, sacharozės, mažiau invertuoto cukraus, negu nektaro meduje. Ypač daug lipčiuje yra šarminių metalų – kalio ir natrio druskų.

Liepų medus

LIEPŲ MEDUS

Šviesiai geltonas arba švarios gintarinės spalvos, kartais – gelsvai žalias.  Labai malonaus liepžiedžių kvapo, gana tirštas. Kambario temperatūroje susikristalizuoja per 1-2 mėn. Tai aukščiausios kokybės, labai paklausus medus. Vartojamas gydyti peršalimo, kepenų, inkstų ligoms, pūliuojančioms žaizdoms.